تبلیغات
سائلین - مرکز مدیریت حوزه های علمیه آسوده بخواب که حضرت آقا بیدارند !

مرکز مدیریت حوزه های علمیه آسوده بخواب که حضرت آقا بیدارند !

بسم الله الرحمن الرحیم 
سلام دوستان ، اعیاد بر شما مبارک باد . این هفته میخوام یک پست راجع به مرکز مدیریت حوزه های علمیه بگذارم .  خودم زمانی دانشجو بودم و الان در قم طلبه هستم و مشغول تحصیل علوم دینی. البته کسانی که با فضای طلبگی چندان آشنایی ندارند ممکن است قسمت هایی از اشارات و تنبیهات را دقیقا نفهمند که انشاالله به مرور وقتی راجع به حوزه پست های مختلفی گذاشتم متوجه بشوند . 
لازم به ذکر میدونم که قصد من از این پست یا پست های مشابه - اگه بشه ! - توهین به کسی نیست ، یا نمیخواهم زحمات عزیزان مرکز مدیریت را نادیده بگیرم ، اما خیلی صبر کردم  ، خیلی بالا و پایین کردم که دست به کیبورد بشم یا نه ! یک موضوعی در این وبلاگ به حوزه اختصاص دادم اما به دلیل همین تردید ها زیاد بهش نپرداختم ، امیداورم با بازخوردهای مطلوب نسبت به ادامه کار دلگرم بشم . 
هدفم انتقاد سازنده است . چون دلم میسوزد . نمیدانید در این دل چه خبر است . حیف است که ما یعنی آنها اینگونه رفتار کنند . حیف است حیف ! 
بگذار بگذریم و به اصل پست برسیم : ..... ادامه در ادامه مطلب .....
تقویم را که ورق میزنم میبینم چقدرزود گذشت ، مثل برق و باد ، یادش بخیر سال 89 بود که وارد حوزه شدم ، آن هم با چه شور و علاقه ای و با چه مصیبت و گرفتاری در مرکز مدیریت که فقط با توسل به اهل بیت سلام الله علیهم حل شد . 
مقداری نگذشته بود که خبر رسید خبری در راه است . سفر مقام معظم رهبری به قم . عجب خبر دلنشین و جذابی . چقدر خوشحال شدم . مقارن شدن ورودم به حوزه مقدس قم با سفر مقام معظم رهبری حفظه الله به این شهر مقدس را به فال نیک گرفتم و با عزمی بیشتر به کارها پرداختم . 
امروز هم سالگرد همون روزه ، روز بیست و هفتم مهر 1389 که در خاطرم ماندگار شد . خاطرات اون سال و اون سفر بماند اگر قسمت شد تعریف میکنم . 
اون موقع زیاد با فضای مدیریتی حوزه و جریانات آن آشنا نبودم ، البته نه اینکه هیچ چیزی ندانم اما آنطور که الان اطلاعات دارم آن موقع نداشتم ، به خاطر همین هم حالت این روزهای من با آن روزها فرق میکند . 
شما اگر حوزوی باشید که احتمال 99 درصد حرف من را تایید میکنید و اگر حوزوی نباشید لااقل یک گوش برای شنیدن درددل یک طلبه ساده هستید که شاید بتواند کاری بکند . 
یک گام مهم در اصلاح اطلاع رسانی است . 
تا حالا فکر کرده اید مسئول دینداری و دیانت مردم چه کسانی هستند ؟ 
بله ، مسئول دینداری مردم روحانیت است .
حالا اگر دینداری مردم اشکال دارد ، آیا این نهاد مقدس دچار مشکل نشده ؟ 
التبه ماهیت و ذات حوزه مقدس است و با عنایت امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف به پیش میرود ، اما این آقایان که داعیه مدیریت بر حوزه ها را دارند آیا دچار مشکل و مساله نیستند ؟ 
آیا اینها مدیریت بلد هستند ؟
آیا کسانی که اینها را انتخاب کرده اند به مدیر بودن آنها توجه نموده اند ؟ ( البته محض اطلاع بگویم : حضرت آقا در انتخاب مدیران حوزه دخالتی نداشته اند ) 
رفته بودم دفتر آقای حسینی بوشهری مدیر فعلی حوزه های علمیه کشور که با ایشان ملاقاتی داشته باشم پیرامون مسائل حوزه ، وقتی کارمند دفتر ایشان با درخواست ملاقات من مواجه شد به نظرتان چه جوابی داد ؟ کاش میگفت برو یک ماه دیگه یا یک سال دیگه نوبتت میشه ، اما در کمال ناباوری گفت : ایشان ( یعنی آقای حسینی بوشهری ) با طلبه ها اصلا ملاقات ندارند !!!!!!!!!! به تعداد همین علامت تعجب ها داشت روی سرم شاخ سبز میشد . آنقدر جا خوردم که نتوانستم چیزی بگویم . هنوز هم نمیتوانم هضم کنم ! البته لحن تحقیر آمیز و برخورد بد آن کارمند بماند - که این مساله برای ما طلبه ها عادی شده : احتمالا در یک پست  راجع به برخورد بد عده زیادی از کارمندان مرکز مدیریت حوزه های علمیه که متاسفانه بسیاری از آنها روحانی و ملبس هستند بنویسم ، اما همین قدر بدانید که این مساله صدای بسیاری از طلاب را درآورده ، هرکس باور نمیکند امتحان کند ! - 
بگذریم ، از این جواب مسخره تر نمیشود !
بگذریم که عمق فاجعه مدیریتی در حوزه آن قدر زیاد است که این ها حکم نقل و نبات را دارند .
طلاب و علاقه مندان را رجوع میدهم به سخنان حضرت آقا و پیش بینی معروف ایشان راجع به آینده حوزه .
بگذریم 
آنقدر حرف زیاد است که عنان کیبورد دائم در حال در رفتن است . 
یک آیین نامه چند صفحه ای آموزشی درست کرده اند که اگر نگویم از کشفیات باستان شناسان و متعلق به زمان دایناسورها است ، نمیدانم باید چه بگویم ! 
هر چند این آیین نامه بیشتر بدرد موزه و تماشا میخورد اما از آنجا که حضرات آن را به ما تحمیل میکنند متاسفانه مجبورم وقت عزیز و شریفم را خرج کنم و به نقد آیین نامه موجود بپردازم . که اگر تصمیم قطعی شد و دوستان استقبال کردند انشاالله در پست های بعدی این کار را میکنم . 
خلاصه سرتان را درد نیاورم ، برای اینکه به عمق فاجعه مدیریتی پی ببرید در میان طلابی که محکوم به مدیریت این حضرات هستند بگردید و طلاب راضی را پیدا کنید !! چه چیز برای مدیران سازمان بدتر از بی اعتمادی و نارضایتی اعضاء و زیر دستان است ؟ 
همین آقایان که ادعای ولایی بودنشان گوش فلک و تریبون های عمومی را پر کرده ، بروید ببینید در عمل چه میکنند ؟ به عنوان نمونه حضرت آقا بر کوتاه تر شدن دوره مقدمات و سطح اصرار دارند ولی این آقایان مینشینند و تصویب میکنند دو سال دیگر به این ده سال اضافه شود ! تفاوت را ببینید .
 آن هم نه اینکه مانند خیلی از نظام های مترقی گویند برای ورودی های امسال اجرا شود بلکه در کمال تعجب و تاسف آن را برای هرکس که قبل از پایه 7 است اجبار میکنند ، حالا به آنها چه ربطی دارد که شما برای خودتان بر طبق برنامه 10 ساله برنامه ریزی کرده اید و اهدافتان را مشخص کرده اید ؟ اصلا آیا شما حق دارید برای خودتان برنامه ریزی کنید ؟ یعنی هرکس که حداقل از 7 سال پیش وارد حوزه شده محکوم به قانونی است که 7 سال بعد تصویب شده . 
امروز سالگرد سفر آقا به قم است . شما مدیر بودید و واقعا ولایی بودید در امروز چه میکردید ؟ حالا بروید ببینید آقایا چه کردند ! 
مابقی بماند برای آینده ، اگر موقعیت بود و شما تمایل داشتید .
با همه کاستی ها اما آقا بیدارند و همین مایه دلگرمی و ادامه کار ما است . پس اهالی مرکز مدیریت حوزه های علمیه آسوده بخوابید که حضرت آقا بیدارند .
ببخشید که متن را یک دفعه قطع کردم ، دیگر نیمتوانم ادامه بدهم .
به فرمانده واقعی حوزه های علمیه میسپارمتون .
یا مهدی 


موضوع: شرح حوزه،
برچسب ها: مدیریت حوزه علمیه، آنچه در حوزه میگذرد، آقای حسینی بوشهری، حضرت آقا، مدیریت حوزه، درددل طلبه، طلبه ناراضی، طلبه منتقد، نظر طلاب در باره مرکز مدیریت، قوانین حوزه، اخبار حوزه، اطلاعات حوزه، مسئولین حوزه، دروس حوزه، آیین نامه حوزه، نحوه ورود به حوزه، دینداری، روحانیت، آخوند، مردم، اصلاحات در حوزه، اصلاحات، اصلاح، مهندس طلبه، دانشجوی طلبه، خفقان، سکوت مرگ، عدم اطلاع رسانی، سانسور،
[ شنبه 27 مهر 1392 ] [ 04:00 ب.ظ ] [ محفل سائلین ]