تبلیغات
سائلین - امتحانات حوزه

امتحانات حوزه

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام رفقا ، چه خبر از امتحانات ؟ من که مشغول آماده شدن برای امتحانات حوزه هستم . یک کمی از حال و هوای امتحان حوزه برای شما بگم . در دوران  دانشگاه  امتحانات همیشه یک حال و هوای خاصی داشت . اینکه بعد از یک ترم درس نخوندن شب امتحان تا صبح بیداری ، تهیه جزوه کلاس هایی که نبودی ، نمونه سوال و ... اگر هم درس خون بودی بازهم زیاد فرقی نداشت ، برای معدل و ... باید کار میکردی . بعدش هم مثل گذشته ها کلی ذوق تعطیلات تابستون رو داشتی و به فکر برنامه ریزی برای اون بودی .
اما امتحانات حوزه یه جورایی خاص تره ! {......}
عکس نامه یک دانشجو در برگه امتحان به استاد !

چون اینجا ایام امتحانات حجم کار درسی چندان فرقی با غیر ایام امتحان نداره . درسی که باید امتحانش رو بدی آنقدر عمیق و دقیق هست که نیاز به فرصت داشته باشی برای جمع بندی و رفع نواقص . حتی با وجود مباحثه درس هر روز ، کلاس هر روزه ، جزوه برداری و مراجعات و ... باز هم نیاز به یک مهلتی برای جمع بندی هست . به خاطر حجم بالای کار .
نکته دیگه اینکه این ایام یه محکی هست برای اینکه ببینیم چطور رفتار کردیم ؟ آیا آن طور که در شان طلبگی هست کار کردیم ؟ یه جورایی زمان چک کردن حساب و تسویه حسابه که بازاریها آخر سال
دارند .
اگر خوب کار نکردیم سعی میکنیم که جبران کنیم . اگر الان نشد در تابستان .
گفتم تابستان . تابستان طلبه با غیر تابستانش چندان فرقی ندارد . شاید کلاس رسمی نداشته باشد اما مطالعات و تحقیقات و رفع نواقص و تبلیغ و کلاس غیر رسمی تا دلتان بخواهد هست .پس فکر تعطیلات طولانی مدت رو از سرتون بیرون کنید . هر چند یک فرصت کوتاهی برای استراحت و تفریح و مسافرت و حق خانواده هست ، اما ماهیت و اصل کار همان هست که بود .
مطلب دیگه اینکه هرچقدر کار کنی بازهم احساس میکنی کم کار کردی ! اصلا نمره و معدل و مدرک ملاک
نیست . هر چند تایید کننده خوبی هستند اما  ملاک نیستند .
ملاک اینه که چقدر تونستی فرمانده رو راضی کنی ؟ همین .
وقتی به مسئولیت سنگین و بلکه فوق سنگین طلبگی نگاه میکنی ، با این همه نقصی که خودت داری ، با این همه نیاز جامعه ، با این همه کمبود نیرو ، واقعا هر چقدر کار کنی کم کار کرده ای .
اگر کسی میخواد این لباس رو بپوشه  و قدم در این راه دشوار و نفیس و عالی بگذاره خوب دقت کنه .
و یک خبر : انشاالله در آینده برای دوستان طلبه یا دانشگاهی اگر مایل باشند، کلاس های مقدماتی حوزه ( تجوید،صرف،نحو و ... ) را به صورت رایگان و اینترنتی برگزار میکنیم .اگر کسی خواست از طریق نظر خصوصی یا ایمیل خبر بده .
بگذریم . راستی که یک عده ای هم دارند امتحان سیاست میدن . امیدوارم برای خدا شروع شده باشه و برای خدا ادامه پیدا کنه و برای خدا تموم بشه . این کم مسئولیتی نیست . باید ببینیم اونها به چه دید به امتحانشون نگاه میکنن .
امیدوارم بتونیم رضایت فرمانده رو کسب کنیم .

موضوع: شرح حوزه،
برچسب ها: شرح حوزه، پاسخ به سوالات در مورد حوزه، دروس حوزه، تدریس دروس حوزه، کلاس اینترنتی صرف نحو تجوید، کلاس مجازی دروس حوزه، ورود به حوزه، امتحانات حوزه، طلبه و امتحان، طلبه و درس، آخوند درس خون، امتحان سیاسی، انتخابات، فرمانده، طلبگی، دانشگاه و حوزه، فرق دانشگاه و حوزه،
[ جمعه 3 خرداد 1392 ] [ 02:48 ب.ظ ] [ محفل سائلین ]