تبلیغات
سائلین - آقا عزت

آقا عزت

 

عزت ما مسلمانان در چیست ؟ عزت ما شیعیان در چیست؟ آیا مسخره شدن کسی یا عقیده ای یا روشی ، نشانه غلط بودن آن است ؟ نشانه بد بودن آن است ؟ نشانه این است که آن شخص یا عقیده یا ملت باید دست از افکار و اعمال خود بردارند ؟ اگر چنین است مسلما حضرت رسول صل الله علیه وآله باید همان ابتدای  دعوت خویش دست از دعوت بر میداشتند ! نه تنها ایشان بلکه سایر پیامبران صلوات الله علیهم هم باید دست از افکار و عقایدو کارهای خود بر میداشتند! خب چون مسخره میشدند دیگر .

حالا چه شد که این ها را گفتم ، به خاطر اینکه در جمع های مردم میبینم که متاسفانه عده ای تحت تاثیر تبلیغات دشمنان قرار گرفته اند و با حسرت و احساس سرخوردگی و بی عزتی تمام چنین میگویند : در فلان کشور که رفتم ما ایرانیها را مسخره میکردند ، یا میگوید : در فلان فرودگاه با ما برخورد بدی دارند ، مردم دنیا ما را تحویل نمیگیرند ، به ما بی اعتنا هستند ، ما را مسخره میکنند و جملاتی در این مضامین .

از همه بدتر این دید و برخورد را در بین برخی مذهبی های جامعه و حتی در کمال تاسف در بین برخی طلاب علوم دینی هم دیده ام .

حتما شما هم به این مورد برخورد کرده اید و چه بسا از روی بی توجهی خودتان نیز چنین حسی دارید .

ببینید دشمن ( البته نه فقط استعمار و مخصوصا آمریکا ، بلکه هر غیر شیعه ای و هر غیر ایرانی که با شیعه و ایران مشکل دارد) یکی از حربه هایش مسخره کردن و به اصطلاح تحویل نگرفتن است . ما نباید تحت تاثیر قرار بگیریم و خدای نکرده در راهمان سست شویم .

قبول دارم که همه آنها عناد ندارند اما بی عناد های آنها نیز تحت تاثیر تبلیغات دشمنان هستند . مگر غیر از این است که مسیحیت و یهودیت از اول با دین اسلام دشمنی داشتند و هر تلاشی برای نابودی این دین و پیروانش انجام داده اند . خب حالا هم در ادامه همان راه به کارهای سخیفی چون تمسخر روی آورده اند اما ما را چه باک ؟؟

همانطور که خدا در قرآن فرموده : و لا یحزنک قولهم ان العزۀ لله جمیعا هو السمیع العلیم (آیه 65 سوره یونس) ، ترجمه : ای پیامبر مبادا سخنان ناروای مشرکان درباره خدا و دین او تو را اندوهگین کند چرا که عزت به تمامی از آن خداست و مشرکان و معبودانشان هیچ نصیبی از عزت ندارند و اوست که سخنان آنان را میشنود و به حال تو و آنان آگاه است و هرگاه بخواهد آنان را به سزای کردارشان میرساند .( ترجمه قرآن بر اساس المیزان / آقای سید محمد رضا صفوی / نشر معارف ) .

آری  تمام عزت دست خدا است و خدا پرستی و خدا خواهی است که عزت میاورد . و تاکید شده که لا یحزنک یعنی محزون هم نشو ، احساس یاس و سرخوردگی هم نداشته باش ، بی خیالِ حرفِ مشرکان  بی خیال !!!

افتخار و شرف ما به توحید و الله پرستی و پیروی از آیین و مذهب شیعه است نه به تحویل گرفته شدن توسط ملتی یا دولتی که خدا پرست نیستند یا چندگانه پرستند یا فساد و فحشاء بینشان رواج دارد . آخر ما چه قدر باید بدبخت باشیم که منتظر تحویل گرفته شدن توسط کسانی باشیم که زنا و مشروب جزء زندگی آنها است . این نهایت بی دقتی و غفلت را میرساند .بیایید مراقب باشیم .

 و من الله التوفیق

سائل

موضوع: سبک زندگی اسلامی، کمی فرهنگی - اجتماعی،
برچسب ها: عزت، تمسخر، فرودگاه نیویورک، تابعیت، لبنان، دریای مدیترانه، شرف، افتخار، خصوصی، مسخره، پیامبر، امام، مسیحیت، یهودیت، جنگ، دشمنی،
[ جمعه 13 بهمن 1391 ] [ 02:00 ق.ظ ] [ محفل سائلین ]